nie wiesz, co zrobić ze swoimi pieniędzmi?
mam pomysł.
Portal społecznościowy skupiony na planach na przyszłość
8 stycznia 2014 o 01:03 w internet, social media

Portal społecznośćiowy skupiony na planach na przyszłość

Portali społecznościowych nie brakuje, większość jednak przyciąga swoich użytkowników przeszłością: szukamy tam znajomych ze dzieciństwa, zapisujemy nasze wykształcenie, wcześniejsze miejsca pracy, oglądamy zdjęcia ze ślubu znajomych czy z ich wakacji. Niektóre portale, np. Twitter, bazują na chwili obecnej: praktycznie nie ma tam wyszukiwania, ilość wpisów często uniemożliwia cofnięcie się w czasie choćby o dzień. Nie ma za to portali społecznościowych skupionych na planach na przyszłość.

Po założeniu profilu w takim portalu użytkownik dodawałby tam rzeczy, które zawsze chciał w życiu zrobić, a z różnych powodów nie spróbował, bądź nie udało mu się ich zrealizować: „Chcę pojechać na pół roku do Azji”, „Chcę otworzyć kawiarnię”, „Chcę napisać scenariusz do filmu o zombie”.

Celem takiego wpisu jest:

Wszyscy odwiedzający nasz profil (lub, jeśli cenimy sobie prywatność, wszyscy nasi znajomi) będą mogli przeczytać, czemu chcemy wybrać się na drugi koniec świata, i czemu tam do tej pory nie pojechaliśmy. Może mogą nam pomóc, a może będą chcieli pojechać z nami? Jeden człowiek może nie mieć dość motywacji ani odwagi, aby przedsięwziąć w życiu coś odważnego, ale gdy znajdzie partnera (lub kilku) wszystko staje się prostsze.

Wojciech Mosiejczuk @mosiejczuk
filmowiec i romanista zainteresowany wszelkimi formami narracji, od książek po media wizualne
687
wyświetleń