nie wiesz, co zrobić ze swoimi pieniędzmi?
mam pomysł.
Minimalistyczna platforma blogowa
5 czerwca 2013 o 17:38 w internet

Minimalistyczna platforma blogowa

Platform blogowych dostępnych na rynku jest wiele, jednak praktycznie wszystkie cierpią na przerost formy nad treścią. Próbując zaspokoić potrzeby klientów biznesowych wzbogacają swoje usługi o coraz bardziej niszowe funkcje, prowadząc do pewnego zagracenia oraz pogorszenia wrażeń użytkownika.

Zaprojektowałem platformę blogową, która wzorowana jest na najlepszych, nowoczesnych portalach (szczegóły opisałem tutaj: Nowa strona mosiejczuk.pl). Cała aplikacja zaprojektowana jest tak, aby była w stanie obsłużyć wielu autorów, a założenie nowego bloga pod zewnętrzną domeną trwało minutę. Tak - to m.in. ten blog, który teraz czytasz.

Jestem pewien, że jest miejsce na platformę blogową, która koncentruje się nie na zarządzaniu skomplikowaną bazą danych czy obsłudze tysięcy motywów, lecz na przedstawieniu tekstu w atrakcyjnej dla czytelnika formie. Najbliższy tej idei jest Throwww, jednak ze względu na liczne błędy i brak wsparcia dla polskich znaków diakrytycznych ciężko mu będzie zdobyć popularność.

Jeśli platforma blogowa już powstała, to w czym rzecz? Otóż od jej uruchomienia do pełnego wdrożenia jest jeszcze daleka droga. Wciąż brakuje tu wielu funkcji, a zanim będzie ona w stanie obsłużyć setki tysięcy użytkowników niezbędna będzie optymalizacja kodu pod okiem specjalistów. Nie mówiąc już o kosztach serwera, które przy zakładanym ruchu będą spore.

Wojciech Mosiejczuk @mosiejczuk
filmowiec i romanista zainteresowany wszelkimi formami narracji, od książek po media wizualne
514
wyświetleń