nie wiesz, co zrobić ze swoimi pieniędzmi?
mam pomysł.
Filmowa agencja pracy
3 lipca 2013 o 17:46 w internet, film

Portal internetowy będący bazą specjalistów z branży filmowej. Miejsce, w którym freelancerzy mogą umieszczać informacje o swojej filmografii i dostępności zawodowej, oraz gdzie firmy produkcyjne mogą szukać pracowników do swoich najnowszych filmów. Przykładowe zawody to operator zdjęć wodnych, operator steadycam, asystent w pionie reżyserskim, skrypt, treser zwierząt, koordynator efektów specjalnych, charakteryzator, kostiumograf, etc.

Portal byłby pośrednikiem i jednocześnie aktywizatorem rynku pracy. Ułatwiałby również wejście na rynek młodym pracownikom. Dodatkowe funkcje portalu, np. rejestracja nowego filmu jako produkcji "non-profit" pomagałyby realizować filmy o bardzo ograniczonych budżetach wyszukując ludzi zgadzających się pracować za niższe stawki (np. studentów).

Dodatkowo w przyszłości portal mógłby stać się alternatywą dla agencji aktorskich, które za korzystanie ze swych usług pobierają niemałe pieniądze.

Charakter i społeczna użyteczność projektu pozwala na skorzystanie z licznych dotacji unijnych. Obecnie projekt ten nie ma w Polsce konkurencji.

Wojciech Mosiejczuk @mosiejczuk
filmowiec i romanista zainteresowany wszelkimi formami narracji, od książek po media wizualne
470
wyświetleń