nie wiesz, co zrobić ze swoimi pieniędzmi?
mam pomysł.
Agregator treści iTunes
21 maja 2013 o 00:28 w film, muzyka

Agregator treści iTunes

iTunes Store to platforma sprzedaży multimediów. Podobnie jak Allegro pośredniczy w transakcji pomiędzy drobnymi sprzedawcami a ich klientami, iTunes pozwala wydawcom docierać do klientów ze swoimi produktami. Mimo ogromnych możliwości, niewielu polskich dystrybutorów filmowych zdecydowało się na wystawienie swoich treści w sklepie iTunes. Główną przyczyną jest dość skomplikowany proces rejestracji i zarządzania udostępnianymi materiałami. W tym miejscu wkraczają agregatory treści.

Na świecie istnieje ok. dziesięciu firm, które pośredniczą pomiędzy Apple a dostawcami zawartości. Firmy te otrzymują rekomendację Apple, mogą też szukać klientów na własną rękę. Do ich obowiązków należy dostosowanie zawartości do norm technicznych obowiązujących w iTunes Store, przygotowanie materiałów promocyjnych oraz zarządzanie raportami sprzedaży.

Na chwilę obecną polski sklep iTunes pozostaje mało popularny, głównie ze względu na niewielką ilość treści dostępnych w polskiej wersji językowej. Nowy agregator znający realia polskiego rynku audiowizualnego mógłby stworzyć modę na ten sklep asystując przy wprowadzeniu do niego katalogu jednego z głównych polskich dystrybutorów filmowych.

Wojciech Mosiejczuk @mosiejczuk
filmowiec i romanista zainteresowany wszelkimi formami narracji, od książek po media wizualne
771
wyświetleń